دستگاه بسته بندی زعفران | ۲۳ ۸۵ ۶۳ ۵۵ ۰۲۱ | فروش و معرفی | با گارانتی و پشتیبانی

معرفی و فروش انواع دستگاه بسته بندی زعفران

توجه ۱ : پی پک تنها فروشنده دستگاه های بسته بندی است و هیچ‌گونه خدماتی در خصوص کار بسته بندی در منزل ندارد.
توجه ۲ : هیچ دستگاه بسته بندی زعفران و یا خدمات جانبی بسته بندی زعفران از طرف پی پک فروش و خدمات دهی نمیشود. لطفا در این خصوص تماس حاصل نفرمایید.

شاید ما ایرانی‌ها به درستی ندانیم، اما یکی از ارزشمندترین محصولات کشاورزی در دنیا، محصولی ست که در کشورمان تولید بسیار بالا اما ارزش افزوده پایینی دارد. زعفران گل پیازچه‌ ای است که با اقلیم شرق ایران بسیار سازگار است. اما در ایران گره فروش این محصول را در سه چیز می‌دانند. فراوری زعفران ، بسته بندی زعفران و بازاریابی زعفران .

پی پک با پشتوانه و تجربه ۲۰ ساله در صنعت دستگاه بسته‌ بندی مواد غذایی ، همراه شما در انتخاب دستگاه بسته‌ بندی زعفران مناسب است. برای هرگونه مشاوره و یا اطلاع از قیمت‌ها با ما تماس بگیرید:

(برای اطلاع از جزییات بیشتر در مورد دستگاه‌های بسته بندی زعفران، حتما این متن را انتها مطالعه بفرمایید.

از منوی بالای صفحه هم تمامی اطلاعات فنی و عملکردی دستگاه‌های بسته بندی در دسترس است.)

در این مطلب، قصد داریم تا عمده مسائل مربوط بسته بندی زعفران را برای اهالی فن و کارآفرینان مشتاق برای ورود به این صنعت بررسی کنیم. همچنین در این مطلب به معرفی چندین روش و دستگاه بسته بندی زعفران می‌پردازیم. به امید اینکه صنعتگران عزیز و یا حتی افرادی که قصد بسته بندی زعفران در خانه را دارند، با دید کامل‌تری اقدام به سرمایه‌گذاری در صنعت بسته بندی زعفران داشته باشند. چرا که معتقدیم طلای سرخ سرزمین ایران را می‌توان با کمی درایت و پشتکار، به محصولی برای ارائه در جهان تبدیل کرد.

دستگاه های بسته بندی زعفران چیست؟

روش های بسته بندی زعفران متفاوت است. در واقع می‌توان گفت می‌توانید هر مرحله از کار را به صورت بسته بندی دستی و یا اتوماتیک انجام دهید. برای همین ایتدا به معرفی دستگاه های بسته بندی زعفران و سپس به معرفی مراحل بسته بندی زعفران می‌پردازیم. همچنین اگر قصد دارید بسته بندی را در محیط کوچکتری مثل منزل انجام دهید در بهش آخر را به معرفی دستگاه بسته بندی خانگی زعفران اختصاص خواهیم داد.

 

 دستگاه بسته بندی زعفران به صورت دوخت دستی :

این روش ساده ترین شیوه برای بسته بندی زعفران است. دستگاه دوخت پلاستیک دستی با داشتن ولم حرارتی و قابلیت تنظیم برای انواع پوشش‌های بسته بندی، به شما این امکان را می‌دهند که با کمترین هزینه خط بسته بندی زعفران را خصوصا به صورت خانگی راه‌اندازی کنید. نکته مهم این‌جاست که در این بسته بندی مانند دیگر روش‌های دوختِ ساده، توجه زیادی به طراحی محصول و شیک بودن آن نمی‌شود و به احتمال زیاد محصول شما بازارهای عمده و ارزان قیمت را هدف قرار داده است. ویدئو زیر یک نمونه از دستگاه دوخت پلاستیک دستی است.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه دوخت دستی حرارتی ]

 

دستگاه بسته بندی زعفران به صورت دوخت افقی :

 اگر محیط کافی برای این دستگاه کوچک را دارید، بایستی بدانید دستگاه بسته بندی دوخت افقی دارای سرعت بسیار بالاتر و سهولت بسیار بیشتری در بسته بندی زعفران است. این دستگاه بسته بندی زعفران در مدل‌های متفاوتی موجود است. برخی از مدل‌ها به صورت اتوماتیک تاریخ و دیگر مشخصات را روی محصول حک میکنند و برخی دیگر صرفا بسته بندی را به صورت افقی و بر روی ریل متحرک انجام می‌دهند. مدل‌های میزدار دستگاه بسته بندی رعفران به صورت دوخت افقی و ریلی هم موجود است. ویدئو زیر نمونه‌ای از دوخت حرارتی بسته به همراه درج تاریخ بر روی آن می‌باشد.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه دوخت ریلی ]

 

 دستگاه بسته بندی زعفران به صورت اسکین پک :

بسته بندی به صورت اسکین پک یکی از روش‌های نوین و جالب توجه در بسته بندی زعفران است. دستگاه بسته بندی زعفران اسکین پک، یک لایه پلاستیک بر روی پکیج زعفران شما ایجاد می‌کند. با کمی حوصله و هزینه در طراحی شیک بسته داخلی زعفران و کاتالوگ همراه آن می‌توان با یک لایه اسکین پک بر روی کل محصول، آن را به محصولی با ارزش افزوده بالا و حتی قابل رقابت برای بازارهای جهانی دانست. تصویر زیر یک نمونه از محصول اسکین پک شده زعفران می‌باشد. 

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه اسکین پک فرمی ]

دستگاه بسته بندی زعفران - یک نمونه از بسته بندی به روش اسکین پک - فروشگاه پی پک

 

دستگاه بسته بندی زعفران به صورت شیرینگ پک :

شیرینگ کردن یکی  دیگر از روش‌های نوین بسته بندی زعفران است. همان طور که در ویدئو زیر میبینید در این نوع بسته بندی، شیرینگ طراحی شده، در دورتادور محصول به صورت پک قرار می‌گیرد. معولا قیمت تمام شده بسته بندی با شیرینگ بالاتر از دیگر انواع بسته بندی زعفران است. اما از آن قیمت مشتری با توجه به طراحی زیباتر و قیمت تمام شده بیشتر، به طبع افزایش پیدا می‌کند.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه شیرینگ پک ]

 

 

دستگاه بسته بندی زعفران به صورت وکیوم :

اگر جعبه طراحی شده برای محصول شما فلزی باشد و یا در کل قابلیت وکیوم شدن داشته باشد، میتوانید برای بسته بندی آن از دستگاه بسته بندی وکیوم استفاده کنید. وکیوم کردن یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش ماندگاری و کیفیت محصول ارزشمندی مانند زعفران است. دستگاه وکیوم زیر متعلق به برند Hualian و دارای ابعاد مناسب برای بسته بندی خانگی زعفران است.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه بسته بندی وکیوم ]

دستگاه بسته بندی وکیوم رومیزی - 23 85 63 55 021 - فروشگاه دستگاه بسته بندی پی پک

 

 

 

چرا بسته بندی زعفران پرسود است؟

دستگاه بسته بندی زعفران - یک نمونه از بسته بندی وکیوم شرکت بهرامن

 

پیش از هرچیز باید گفت ملاک سوددهی در صنعت بسته بندی ارزش افزوده ایجاد شده در طی فرایند طراحی و بسته بندی محصول است. بسیاری از محصولات هم رده زعفران مانند ادویه جات، چای و یا گیاهان دارویی را می‌توان به صورت فله از فروشگاه‌ها تهیه کرد. اما می‌توان گفت زعفران به دلیل ارزش بالای ربالی آن به هیچ وجه قابل ارائه بدون بسته بندی در بازار نیست. برای همین نیاز وسیع بازار کشور و دنیا به این محصول در گرو بسته بندی است.

نکته دوم اینجاست که بسته بندی زعفران همان طور که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم روش‌های متنوعی دارد. انتخاب نوع بسته بندی و دستگاه بسته بندی زعفران شما بایستی بر اساس سنجش بازار هدف باشد.

 

منظور از بازار هدف فروش زعفران چیست؟

شما در نهایت قصد ارائه  این محصول در شهر و یا استانی از کشور را دارید. منطقه و افرادی که برای فروختن محصول در نظر گرفته‌اید در واقع همان بازار هدف شما هستند. هرمقدار که سطح درآمدی جامعه هدف بالاتر باشد، حساسیت آنها نسبت به طراحی و بسته‌بندی محصول بالاتر می‌رود. برای همین است که شما بایستی تصمیم بگیرید پس از فراوری محصول چه دستگاه بسته بندی زعفران مناسبی را برای خط تولید انتخاب کنید. برای مثال چند درصد از زعفرانی که در دست دارید را با دستگاه دوخت رومیزی دستی و چند درصد آن را با دستگاه شیرینگ تونلی بسته بندی کنید. به همین صورت قیمت گذاری شما هم با توجه به بازارهای هدف و همچنین هزینه‌های تمام شده بسته بندی زعفران ، مشخص می‌شوند.

 

سرمایه لازم برای بسته بندی زعفران چقدر است؟

باستی گفت اگر قصد بسته بندی زعفران را ندارید می‌توانید با سرمایه اندک ۱۰ – ۵۰ میلیون تومانی وارد بازاریابی و فروش و یا جداسازی زعفران وارد شوید.

بازاریابی و فروش زعفران نیاز به حوصله و شناخت از بازاری دارد که قصد ورود به آن را دارید. می‌توان گفت با سرمایه‌ی حدودا ۵۰ میلیون تومانی در این بخش می‌توانید دست بکار شوید. احتمال می‌رود با این پول اگر حساب شده و دقیق پیش بروید بازگشت سرمایه ماهی بین ۲ تا ۳ میلیون تومان را بعد از چند ماه داشته باشید.

جداسازی زعفران یکی از مراحل فرآوری آن است که می‌توانید با سرمایه کمتر و چیزی در حدود ۱۰ میلیون تومان به آن ورود کنید. در این بخش شما با تدارک فضای مناسب جداسازی زعفران و نفرات اجرایی برای این‌کار، شروع به دریافت سفارش می‌کنید. در این بخش بایستی برآورد و زمان بندی درستی برای به موقع تحویل دادن سفارشات داشته باشید.

اما اگر قصد ورود به صنعت بسته بندی زعفران را دارید، در ادامه مطلب به معرفی بخش‌های لازم برای بسته بندی زعفران و انواع دستگاه بسته بندی زعفران می‌پردازیم. پیش از آن بهتر است در ویدئو زیر که مصاحبه با یکی از کارآفرینان موفق در صنعت بسته بندی زعفران است، با چالش‌ها، توصیه‌ها و راهکارهای ورود به این صنعت بیشتر آشنا شوید:

 

مراحل فرآوری و بسته بندی زعفران چیست؟

دستگاه بسته بندی زعفران - معرفی مراحل فرآوری و بسته بندی زعفران

 

مراحل بسته بندی بندی زعفران شامل پنج مرحله اصلی می‌باشد. در طول اجرای تمام این مراحل برای حفظ این ماده ارزشمند از آسیب میکروبی، بایستی محیطی استریل، دور از تابش نور مستقیم آفتاب و همچنین بدون رطوبت فراهم کرد. حقیقت این است که تنها بسته بندی زعفران در اسپانیا نیست که آن را به یکی از عمده فروشنده‌ها در صنعت زعفران دنیا تبدیل کرده است. حقیقت این است که فرآوری درست هم بخشی از مراحل بسته بندی این ماده ارزشمند است.

  1. جداسازی: در این مرحله خامه گل با دقت از سایر اجزای آن جدا می‌شود و قبل از وزن کردن به طور کامل از مواد اضافی عاری می‌گردد.
  2. وزن کردن: وزن کردن زعفران با ترازوهای دقیق و کاملا کالیبره شده انجام می‌شود. پیمانه‌های وزنی کاملا به ابعاد بسته بندی و بازار هدف شما بستگی دارد.
  3. بسته بندی: همانطور که در بالا روش‌های مختلف بسته بندی را ذکر کردیم، باتوجه به اینکه شما از چه نوع دستگاه بسته بندی زعفران استفاده می‌کنید یکی از روش‌ها را بر اساس استراتژی بازار هدفتان انتخاب می‌کنید. همچنین در این مرحله بایستی مشخصات دقیق محصول خصوصا تاریخ و وزن را بر روی آن قید می‌کنید.
  4. جعبه گذاری: یکی از روش‌های دیگر بسته بندی زعفران، به صورت یک پک داخلی و یک جعبه جداگانه است. بنابراین در این مرحله زعفران پک شده را در جعبه قرار می‌دهید.
  5. بازرسی و کنترل کیفی: پیش از اینکه محصول را در کارتن های حمل قرار دهید، بایستی محصول به صورت رندوم مورد آزمون کیفیت و وزن قرار بگیرد. جدا از اینها یکی از بهترین گزینه‌ها برای اطمینان از کیفیت محصول انتخاب روش‌های بسته بندی نوین زعفران مانند روش اسکین پک و یا شیرینگ پک است.

 

قیمت دستگاه بسته بندی زعفران چقدر است؟

قیمت دستگاه بسته بندی زعفران و در کل بسیاری دیگر از دستگاه های بسته بندی کاملا بستگی به این دارد که شما چه روشی و چه دستگاه هایی را برای بسته بندی انتخاب کرده اید. دستگاه‌های نیمه اتومات پیشرفته‌تر با قابلیت تاریخ زنی و داشتن ریل افقی و یا عمودی را می‌توان جزو دستگاه‌های میان رده برای خط بسته بندی زعفران در نظر گرفت. همچنین دستگاه‌های شیرینگ تونلی و دستگاه شیرینگ کابینی دو وسیله بسیار مناسب برای بسته بندی زعفران هستند که طبعا قیمت بالاتری از دستگاه های دوخت ریلی دارند. لذا برای خرید دستگاه بسته بندی زعفران بهتر است قبل از هرچیز نوع بسته بندی خود را مشخص کنید.

 

دستگاه بسته بندی خانگی زعفران چه مزیت‌هایی دارد؟

در کنار ماشین آلات بسته بندی صنعتی، دستگاه‌های بسته بندی خانگی هستند که برای کارآفرینان کوچکتر میزان ریسک پایین‌تری در خرید را دارند. برای مثال دستگاه معرفی شده در این مطلب غالبا دو ویژگی اصلی دستگاه بسته بندی خانگی را دارد. اولین ویژگی سایز کوچک است. به طوری که بتوان تجهیزات و دستگاه را در محیط کوچکی که احتمالا بخشی از منزل یا کارگاه شماست جا داد. دومین نکته درباره بسته بندی زعفران در منزل ولتاژ خانگی این محصولات است که همگی با ولتاژ ۲۲۰V به بازار ارائه شده‌اند. بنابراین در خرید دستگاه بسته بندی خانگی زعفران بایستی به این دو نکته توجه بسیاری کرد.

 

طرح بسته بندی زعفران اهمیتی زیادی دارد؟

دستگاه بسته بندی زعفران - یک نمونه از طراحی بسته بندی زعفران

به تصویر بالا نگاه کنید. حقیقت این است که مشتری امروزه در قبال پولی که میپردازد به چیزی بیشتر از زعفران فکر می‌کند و آن را ملاک خرید قرار می‌دهد. هرچقدر هم که شما نتوانید طراحی و لوکس بودن محصول خود را به محصول ایتالیایی در تصویر بالا نزدیک کنید، اما باز هم بایستی با دقت بر روی طراحی جعبه و یا محتویات محصول، نسبت به ارتقای طراحی آن حساس باشید.

دستگاه بسته بندی زعفران در اسپانیا یا ایران احتمالا تفاوت چندانی باهم ندارند. کمااینکه طراحی محصول بالا برای بسته بندی نیاز به دستگاه خاصی ندارد، اما کلید ارزش آفرینی و به طبع آن سود بیشتر در خصوص بسته بندی زعفران، در تحلیل درست بازار و توجه به طراحی محصولی شایسته است.

 

مجوز بسته بندی زعفران ضروری است؟

در حال حاظر تمام مراحل بسته بندی زعفران نیاز به داشتن مجوز و تاییدیه از سوی وزات بهداشت است. اما در خصوص جداسازی و پاک کردن زعفران نیازی به چنین مجوزی نیست. هرچند که این قانون فعلی ست و ممکن است در طول زمان مورد بازبینی قرار بگیرد.

دستگاه بسته بندی زعفران | ۲۳ ۸۵ ۶۳ ۵۵ ۰۲۱ | فروش و معرفی | با گارانتی و پشتیبانی
۴٫۳ (۸۶٫۵۲%) ۴۶ votes
تماس بگیرید