شیرینگ

امروزه بسته بندی یکی از مهمترین شیوه های ارایه محصولات میباشد. با یک نگاه ساده به اطرافمان میبینیم که محصولات کشاورزی حتی با چسباندن یک لیبیل ساده به جمع محصولات بسته بندی می پیوندد. در دنیای امروز برای اینکه ارزش افزوده یک محصول را بالا ببریم نیاز به بسته بندی داریم.

در گذشته به خاطر دارم که وقتی سفارشی به رستوران میدادیم نوع ظروف و نوع ارایه غذا در وضعتی که امروزه هست نبود . بسیار ساده و بی توجه به نوع بسته بندی آنرا ارایه میکردند. اماامروزه وقتی شما به یک رستوران سفارش غذا میدهید میبینید که نهایت دقت در نوع ارائه لحاظ می گردد.

ظروف خوب و در بسته . نمک ، فلفل و سماق بسته بندی شده یک یک نفره که بعضا روی آن اسم رستوران مورد نظر چاپ شده .همچنین پک قاشق و چنگال به همراه خلال دندان ، دستمال و حتی در بعضی مواقع دستمال مرطوب در آن قرار میدهند.

نان بسته بندی شده و نوشابه یکسره ، که همه اینها را در نهایت در جعبه ای قرار میدهند و آنرا شیرینگ میکنند .

شیرینگ همان لفاف شفاف و سلفون مانندی است که به صورت یک کاور دور تا درو جعبه را میگیرد تا مانع از بین رفتن گرمای مطبوع غذا و همچنین مانع بهم ریختن محتویات جعبه میشود. این عملیات بوسیله دستگاهی بنام شیرینگ ژک کابینی صورت میگیرد.

رولهای سلفونی شیرینگ نیز انواع گوناگونی دارد. PVC  و POF که هر کدام قیمت و مورد مصرف خود را دارد. برای مصارفی که لفاف تماس مستقیم با مواد غذایی را نداشته باشد می توان از رول سلفون شیرینگ PVC  استفاده نمود .

اما اگر نوع بسته محصول ما با مواد غذایی تماس مستقیم داشته باشد باید حتما از رول شیرینگ POF  استفاده نمود .

در بسیاری از رستورانها ، کترینگ ها ، قنادیها و آجیل فروشی ها از رول شیرینگ PVC استفاده می شود . به دلیل اینکه محصول داخل جعبه قرار میگیرد و تماس مستقیم با سلفون شیرینگ ندارد.

رولهای شیرینگ نیز در عرضهای مختلف موجود میباشد . به طور معمول از عرض ۲۰ سانتیمتر شروع می شود و ۵ سانت ۵ سانت به عرض آنها اضافه میگردد. به عنوان مثال سایزهای ۲۵ ، ۳۰ ، ۳۵ ، ۴۰ و……….. ادامه پیدا میکند.

یکی از نکات مهم در خصوص رولهای سفلون شیرینگ شفافیت ، دوخت پذیری و سرعت جمع شدن آن روی محصول است.

حتما به این نکته توجه فرمایید که رول شیرینگیا که انتخاب میکنید از شرکتهای معتبر و نامدار باشند تا در حین کار شما را خسته و راندمان را پایین نیاورد.

جهت نگهداری از رولهای شیرینگ این نکته ضروری و لازم است که حتما آنرا در جای خشک و خنک نگهداری کنید . به دلیل اینکه این رولها نسبت به حرارت حساس هستند و برای خراب نشدن انها باید در چنین محیطی قرار بگیرند.

بسیاری از مصرف کنندگان به دلیل عدم آگاهی آنرا در محیط های گرم قرار میدهند و هنگامی که برای مصرف و استفاده درب کارتن را باز میکنند متجه میشوند که رول قابل استفده نیست.

دستگاه شیرینگ نیز خود یکی از مهمترین موضوعات است که حتما در خرید آن نهایت دقت را بفرمایید. زیرا دستگاهی که شما را به دردسر بی اندازد باعث کندی در کار و اختلال در سیستم محیط کار شما میگردد.

 

کانال تلگرام ما:

 

شیرینگ
Rate this post
تماس بگیرید