دستگاه بسته بندی خانگی و صنعتی | ۲۳ ۸۵ ۶۳ ۵۵ ۰۲۱ | معرفی+قیمت |گارانتی و پشتیبانی

 

دستگاه بسته بندی خانگی و صنعتی

فروش و معرفی دستگاه های مناسب برای انواع بسته بندی خانگی

 

پی پک با پشتوانه و تجربه ۲۰ ساله در صنعت بسته‌بندی، آماده ارائه مشاوره در انتخاب دستگاه بسته‌ بندی خانگی و صنعتی مناسب است. برای هرگونه مشاوره و یا اطلاع از قیمت‌ها با فروشگاه ما در تهران تماس بگیرید:

توجه: پی پک تنها فروشنده دستگاه های بسته بندی است و هیچ‌گونه خدماتی در خصوص کار بسته بندی در منزل ندارد.

دستگاه بسته بندی خانگی و بسته بندی در منزل یکی از راهکارهای کم هزینه و با ریسک پایین برای آن دسته از مشتریان است که فضای تولیدی کوچکی را در منزل خود ترتیب داده اند. بسته بندی شکیل و با کیفیت بدون شک یکی از ملاک‌های اساسی در افزایش ارزش افزوده محصول است. این روزها بسیاری از مصارف خانگی به صورت بسته بندی در فروشگاه‌ها ارائه می‌شود که دلیل آن تمایل روزافزون مشتری به خرید محصولات بسته بندی است. در ادامه این مطلب قصد داریم دستگاه‌ها و روش‌های بسته بندی خانگی را برای محصولات متنوع بررسی کنیم و شما در انتخاب دستگاه بسته بندی مناسب یاری کنیم.

دستگاه های تولیدی مشاغل خانگی امکان اشتغال زایی در محیط خانگی را فراهم می‌آورند. اما  پیش از هرچیز به این سوال پاسخ می‌دهیم که چرا بسته بندی خانگی روشی به‌صرفه و کاربردی برای کسب و کاراهای کوچک است. بعد از آن به معرفی انواع روش‌ها و دستگاه‌ های بسته بندی خانگی می‌پردازیم.

 

چرا بسته بندی خانگی ؟

نکته اول بعضی از صنایع مانند بسته‌بندی این امکان را دارند که بدون داشتن محیط صنعتی و کارخانه، در محیطی کوچک‌تر مثل منزل راه‌اندازی شوند. برای مثال مشتریان بسته بندی می‌توانند با در نظر گرفتن بخشی از منزل به عنوان کارگاه و با خرید تجهیزات بسته بندی خانگی ، خط تولید خود را راه‌اندازی کنند.

نکته دوم اینکه بسته بندی خانگی ریسک پایین‌تری در خصوص اجاره ملک صنعتی و یا خرید تجهیزات گران قیمت کارخانه‌ای دارد. از طرف دیگر بعضی از کسب و کارها کاملا فصلی هستند و از لحاظ اقتصادی خرید دستگاه‌های گران قیمت صنعتی و ایجاد محیط کارخانه ای برای آنها توجیه اقتصادی ندارد. برای مثال بیشتر عزیزانی که برای خرید دستگاه بسته بندی خانگی زعفران به ما مراجعه می‌کنند کسب و کاری فصلی و عموما کوتاه مدتی در سال دارند که می‌توان آن را با خرید تجهیزات ارزان‌تر و کوچک‌تر به ثمر رساند.

 

دستگاه‌ بسته بندی خانگی چیست؟

دستگاه دوخت دستی: شاید بتوان گفت ساده ترین و در عین حال یکی از کاربردی ترین دستگاه ها برای بسته بندی خانگی و فروشگاهی، دوخت های دستی هستند. این دستگاه دوخت پلاستیک بسیار سبک، کم حجم و همچنین دارای عمر کارکرد بالایی هستند. در ویدئو زیر دستگاه و طرز کار با آن معرفی گردیده است.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه دوخت دستی حرارتی ]

 

دستگاه پرکن حجمی: قبل ازهرچیز برای پرکردن پاکت‌ها از محصولات وزنی مثل خشکبار، قند، شکر و غیره می‌توانید از دستگاه پرکن حجمی کمک بگیرید. دستگاه پرکن حجمی با داشتن پیمانه وزنی مقدار مورد نیاز از غلات، برنج  یا هر محصول دیگری را در پاکتی که زیر آن قرار می‌دهید می‌ریزد. دستگاه پرکن حجمی که داشتن چشم الکترونیکی دارند، کار را برای اپراتور دستگاه بسیار آسان‌تر می‌کنند. دستگاه زیر نمونه ای از دستگاه پرکن حجمی است.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه پرکن حجمی و گرانولی]

 

بسته بندی با دوخت ریلی: عموما روش بسته بندی کاملا به محصولی شما مرتبط است و بایستی با توجه به نوع محصول، دستگاه بسته بندی مناسبت را انتخاب کنید. برای مثال بسته بندی خشکبار که به صورت ریلی و افقی هستند به شما این امکان را میدهند که بعد از ریختن محصول در بسته نایلونی یا پاکتی آن را به شکل زیر دوخت بزنید.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه دوخت ریلی ]

 

بسته بندی های وکیوم: .وکیوم در واقع فرایند خروج هوا از محصول و تزریق گار بی اثر به محتویات داخل بسته بندی می باشد. حُسن اصلی دستگاه  رومیزی آن در اندازه کوچک و سرعت مطلوب آنهاست. همچنین این نوع بسته بندی، تاریخ انقضا و کیفیت بسته بندی را تا حد بسیاری افزایش می دهند.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه بسته بندی وکیوم ]

 

بسته بندی لیوانی: این نوع بسته بندی روشی نوین و خلاقانه است. در این نوع بسته بندی، لایه سلفون نازکی به صورت کیپ روی لیوان پک شده و از نفوذ هوا و گرد و غبار به آن جلوگیری می کند. در موارد زیادی از این دستگاه و روش بسته بندی استفاده می‌شود.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل  دستگاه بسته بندی سیل لیوانی ]

 

بسته بندی اسکین پک:  اسکین پک از مزایای خاصی برخوردار است. این بسته بندی به نوعی بسیار شکیل است. همچنین به دلیل حجم کوچک و ولتاژ ۲۲۰ تک فاز، قابلیت بسته بندی در منزل را برای شما قراهم می‌کند. بسته بندی زعفران، لوازم صنعتی، لواز بهداشتی و آرایشی و بسیاری دیگر از محصولات که به صورت یک پک کنار هم فروخته می‌شود به این روش قابل بسته بندی است.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه بسته بندی اسکین پک فرمی ]

 

چه دستگاه بسته بندی خانگی برای من مناسب تر است؟

در تهیه دستگاه بسته بندی خانگی قیمت و کاربری ملاک های اصلی هستند. در خصوص کاربری بهتر است ابتدا مشخص کنیم قرار است چه محصولی را بسته بندی کنید. با داشتن اطلاعات درست در خصوص این پارامترها می‌توان با اطمینان خاطر دستگاه مناسب را خریداری کرد.

 

بسته بندی غلات

این محصول در دسته مواد گرانولی و یا همان وزنی محسوب می‌شوند. برای همین میتوان دستگاه‌های اصلی بسته بندی آنها را شامل یک پرکن حجمی و یک دستگاه دوخت افقی دانست. همچنین درصورتی که تصمیم به بسته‌بندی وکیوم و یا شیرینگ دارید، بایستی یکی از مدل‌های پک وکیوم رومیزی و یا بسته بندی شیرینگ را انتخاب کنید.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه بسته بندی غلات]

 بسته بندی خانگی ادویه جات

ادویه در دسته مواد غذای پودری جا دارد. برای همین بایستی پرکن آن به صورت پوردی باشد. برای دوخت نایلون و یا پاکت آن هم میتوان از انواع دستگاه های دوخت افقی و یا عمودی نیمه اتوماتیک استفاده کرد. همچنین ممکن است برای دوخت آن تمایل داشته باشید تا با صرف هزینه کمتر از دستگاه دوخت دستی استفاده کنید. هرچند که این روش سرعت بسیار پایین‌تری نسبت به دستگاه های دوخت نیمه اتوماتیک دارد.

 

بسته بندی خشکبار

برای بسته بندی خشکبار هم می‌توانید از یک پرکن حجمی برای پرکردن بسته‌های نایلونی یا پاکتی به صورت نیمه اتوماتیک استفاده کنید. همچنین برای دوخت بسته‌ها می‌توانید انواع دستگاه دوخت ریلی و افقی را بکار ببرید. درصورتی که بسته طراحی شده شما به صورت شیرینگ است، مدل‌های مختلف دستگاه شیرینگ خانگی با حجم کم و کارایی بالا، متناسب با نیاز شما وجود دارد.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه بسته بندی خشکبار]

 بسته بندی زعفران

معمولا دوخت‌های نیمه اتوماتیک ریلی افقی یکی از دستگاه‌های مناسب برای بسته بندی های کوچک زعفران است. هرچند که بسته بندی زعفران به صورت شیرینگ و اسکین پک می‌تواند کیفیت بسته بندی این محصول باارزش را به شدت افزایش دهد.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه بسته بندی زعفران ]

 

بسته بندی گیاهان دارویی

گیاهان دارویی در دسته محصولات وزنی قرار نمی‌گیرند. لذا بعد از پرکردن آنها به صورت دستی، می‌توان از انواع دستگاه‌های دوخت برای پک کردن آنها استفاده کرد. دستگاه‌های دوخت ریلی با سرعت انجام کار بالا در مدل‌های مختلفی به صورت دستگاه دوخت ریلی افقی میزدار و غیر میزدار وجود دارند. همچنین اسکین پک و شیرینگ کردن یکی دیگر از روش‌های نوین بسته بندی محصولات خشک شده می‌باشد.

 

 بسته بندی شکر و قند

شکر مانند دیگر محصولات وزنی و گرانولی برای بسته بندی ساده به یک پرکن حجمی و یکی دستگاه دوخت در منزل نیاز دارد. دستگاه های پرکن حجمی با داشتن چشم الکترونیکی بازدهی بسیار بالایی در پرکردن بسته‌های شکر و قند دارند. همچنین با توجه به اینکه ممکن است شکر در هنگام دوخت افقی از بسته خارج شود، استفاده از انواع دستگاه‌های دوخت عمودی می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل  دستگاه بسته بندی قند و شکر ]

 

 

بسته بندی برنج 

ترکیب دستگاه پرکن گرانولی به همراه دستگاه دوخت کیسه ای پنوماتیک تمام چیزی ست که برای بسته بندی برنج خانگی نیاز دارید. دستگاه دوخت کیسه ای پنوماتیک برنج با ولتاژ خانگی ۲۲۰ ولت و با ارتفاع حدودی ۱٫۵ متر مناسب برای بسته بندی برنج خانگی می‌باشد. پویاپک مدل ۵۰ کیلویی برند Hualian این دستگاه را برای ارائه به مشتریان عزیز در اختیار دارد.

 

به چه امکانات دیگری برای بسته بندی خانگی احتیاج دارم؟

یک خط بسته بندی خانگی علاوه بر دستگاه های بسته بندی به امکانات دیگری هم نیاز دارد. بسته بندی کلی کالا با کارتن می‌تواند به صورت دستی و یا اتوماتیک انجام شود. بسته به نیاز و فضای در دسترس می‌توانید از تسمه کش ‌های دستی و یا دستگاه‌ های بسته بندی اتوماتیک کارتن برای این کار استفاده کنید.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه بسته بندی کارتن ]

همچنین برای درج تاریخ بر روی محصولات چه به صورت فارسی و چه انگلیسی انواع دستگاه تاریخ زن دستی و اتوماتیک وجود دارد. برخی از انواع دستگاه دوخت پلاست قابلیت درج تاریخ و اطلاعات محصول به صورت اتوماتیک را نیز دارند. دستگاه زیر یک نمونه از تاریخ زن دستی برند hualian است.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل دستگاه تاریخ زن حرارتی ]

 

 آیا خرید دستگاه بسته بندی خانگی ارزان یا دسته دوم به صرفه تر است؟

خرید دستگاه بسته بندی دسته دوم دو حالت کلی دارد. در حالت اول از دستگاه استفاده چندانی نشده و احتمالا قیمت آن تفاوت چندانی با مدل نو آن نداشته باشد. حالت دوم هم مربوط به دستگاه بسته بندی خانگی کارکرده ای است که مدت زیادی از آن استفاده شده و احتمالا در آینده نزدیک نیاز به تعمیرات اساسی و هزینه‌بری خواهد داشت. به هرصورت اگر در خصوص کیت‌‌های الکترونیکی دستگاه، دینام‌ها، هیترها، تایمرها و غیره اطلاعات خوبی دارید و سلامت کامل دستگاه را تضمین می‌کنید، می‌توانید تاحدی به خرید خود اطمینان داشته باشید.

 

برای بسته بندی خانگی به چه مجوزهایی احتیاج دارم؟

درکل برای هرنوع بسته بندی موادغذایی و فروش در بازار به مجوزهای وزارت بهداشت از جمله تاییده‌های کیفیت محصول و همچنین سیب سلامت محصول بسته بندی شده احتیاج دارید. اگر به دنبال اخذ مجوز برای بسته بندی  خانگی هستید، بایستی بدانید که مجوزها در صورت داشتن تجهیزات و دستگاه‌های بسته بندی تمام استیل به شما داده میشود. اما در خصوص بسته بندی قطعات صنعتی و غیره، حساسیتی در این خصوص وجود ندارد.

خرید نایلون بسته بندی

شما برای بسته بندی خود احتیاج به انواع مختلف نایلون بسته بندی دارید برای آشنایی بیشتر با انواع نایلون و نایلکس های بسته بندی به لینک زیر مراجعه کنید.

[کلیک کنید: صفحه توضیحات کامل  [ انواع نایلون بسته بندی ]

قیمت دستگاه بسته بندی خانگی چقدر است؟

سوالی که بسیاری در ابتدای تصمیم به خرید می‌گیرند را، ما در انتهای این مطلب پاسخ می‌دهیم. تنوع دستگاه بسته بندی خانگی که به صورتی وارداتی و یا تولیدی در داخل کشور موجود هستند باعث شده تا نوسان قیمت در این بازار را شاهد باشیم. لذا قبل از هرچیز بایستی مشخص کنید قرار است چه میزان از کار بسته بندی را به صورت دستی و چه بخش‌هایی را از دستگاه بسته بندی خانگی اتوماتیک استفاده کنید. 

قیمت بیشتر دستگاه های بسته بندی خانگی در صفحات مربوط به آنها در وب سایت گنجانده شده است. اما پیشنهاد ما این است که برای مشاره رایگان در خصوص دستگاه بسته بندی خانگی و همچنین اطلاع دقیق تر از قیمت ها با فروشگاه پی پک تماس حاصل کنید.

دستگاه بسته بندی خانگی و صنعتی | ۲۳ ۸۵ ۶۳ ۵۵ ۰۲۱ | معرفی+قیمت |گارانتی و پشتیبانی
۴ (۷۹٫۵۹%) ۹۷ votes
تماس بگیرید